facebook

Miejskie Przedszkole Słoneczna Ósemka w Ełku

#

Zajęcia dodatkowe

Informujemy, że od października w poszczególnych grupach w przedszkolu prowadzone są następujące zajęcia dodatkowe:

Lp. Zajęcia Gdzie i kiedy Cele
1.

Zajęcia:

  • Kolorowy świat - zajęcia kreatywne

sala grupy „Pszczółki”

wtorek

  • rozwijanie ekspresji ruchowej
  • poznawanie metod plastycznych

Prowadzący:

  • Agnieszka Kiluk
2.

Zajęcia:

  • Rytmika na wesoło
  • Wyginam śmiało ciało
  • 20 minut dla matematyki
  • Mały Montessoriańczyk

sala grupy „Motylki”

poniedziałek, wtorek, środa i piątek

  • rozwijanie naturalnej potrzeby ruchu i kształtowanie poczucia rytmu
  • rozwijanie zdolności i umiejętności matematycznych
  • rozwijanie naturalnych zdolności dzieci oraz potrzeby doświadczania i poznawania

Prowadzący:

  • Paulina Filipowska
  • Joanna Sałek
3.

Zajęcia:

  • Muzyka bawi i rozwija - zabawy rytmiczno – muzyczne
  • Odkrywamy świat przyrody - oglądam, eksperymentuje, działam
  • Akademia małego odkrywcy - zajęcia przyrodniczo – badawcze

sala grupy „Mali Odkrywcy”

wtorek i czwartek

  • rozwijanie naturalnej potrzeby ruchu i kształtujące poczucie rytmu

Prowadzący:

  • Justyna Julecka
  • Maria Luty
4.

Zajęcia:

  • Zajęcia sensoplastyczne
  • Zabawy logopedyczne

sala grupy „Muminki”

wtorek i czwartek

  • rozwijanie wyobraźni estetycznej i sprawności manualnych
  • usprawnianie aparatu mowy i słuchu fonematycznego

Prowadzący:

  • Jolanta Andruszkiewicz
  • Marzanna Bujak
5.

Zajęcia:

  • Mali matematycy - zabawy matematyczno-logiczne
  • Kolorowe dźwięki

sala grupy „Biedronki”

piątek i czwartek

  • rozwijanie umiejętności i zdolności matematycznych oraz logicznego podejścia do zadania, problemu
  • poznawanie instrumentów i kształcenie umiejętności gry na instrumentach poprzez zabawę

Prowadzący:

  • Marlena Zarzecka
  • Natalia Wołyniec
6.

Zajęcia:

  • Nożyczkowe szaleństwa
  • Zabawy z muzyką

sala grupy „Rybki”

poniedziałek

  • doskonalenie umiejętności posługiwania się nożyczkami
  • umuzykalnianie poprzez zabawę

Prowadzący:

  • Anna Kwiatkowska
  • Kinga Lenkiewicz
7.

Zajęcia:

  • Sprytne rączki
  • Roztańczone Przedszkolaki

sala grupy „Wiewiórki”

piątek i wtorek

  • rozwijanie sprawności manualnych
  • rozbudzanie wyobraźni estetycznej
  • rozwijanie umiejętności tanecznych i poczucia rytmu

Prowadzący:

  • Paulina Gnyp
  • Justyna Zawadzka
8.

Zajęcia:

  • Tańce Połamańce
  • Kącik Dobrego Startu
  • 20 minut dla matematyki

sala grupy „Kreciki”

poniedziałek, środa i czwartek

  • rozwijanie poczucia rytmu
  • usprawnianie funkcji wzrokowo-słuchowo-ruchowych
  • rozwijanie zdolności i umiejętności matematycznych

Prowadzący:

  • Monika Kaczmarczyk
  • Barbara Dąbrowska
9.

Zajęcia:

  • Zajęcia sensoplastyczne
  • Zajęcia plastyczno technicze

sala grupy „Słoneczka”

wtorek

  • rozwijanie wyobraźni kreatywności plastycznej

Prowadzący:

  • Karolina Gwiazdowska
  • Katarzyna Lutow
10.

Zajęcia:

  • Zajęcia rytmiczne
  • Zajęcia plastyczne - zabawy plastyką

sala grupy „Smerfy”

wtorek

  • rozbudzanie wyobraźni estetycznej i sprawności manualnych
  • rozwijanie naturalnej potrzeby ruchu i kształtowanie poczucia rytmu

Prowadzący:

  • Beata Sobolewska
  • Joanna Jabłonowska
11.

Zajęcia:

  • „Mówię i czytam”
  • „Drugie imię muzyki” - zajęcia rytmiczne
  • „Wszechstronny rozwój w duchu Montessori”

sala grupy „Gumisie”

czwartek i piątek

  • doskonalenie kompetencji językowych i słuchu fonematycznego
  • rozwijanie naturalnych zdolności, sekwencji słuchowych w oparciu o metodę Batii Strauss

Prowadzący:

  • Sylwia Popowska
  • Iwona Tchórzewska
12.

Zajęcia:

  • Zabawy z pedagogiką M. Montessorii
  • Twórcza matematyka

sala grupy „Sówki”

wtorek

  • rozwijanie naturalnych zdolności dzieci
  • rozwijanie umiejętności logicznego myślenia

Prowadzący:

  • Izabela Polińska
  • Emilia Szumiło
13.

Zajęcia:

  • Zabawy logopedyczne
  • Zajęcia teatralne

sala grupy „Tygryski”

poniedziałek i piątek

  • usprawnianie aparatu mowy i rozwijanie słuchu fonematycznego
  • usprawnianie pamięci i doskonalenie zdolności aktorskich

Prowadzący:

  • Barbara Marcinkiewicz
  • Ewa Grzybowska
14.

Zajęcia:

  • Leśne przedszkole
  • „Z igłą i nitką” - zajęcia krawieckie
  • Plastyka sensoryczna

sala grupy „Poziomki”

wtorek, środa, czwartek

  • obcowanie z naturą, wykorzystanie naturalnych darów do celów dydaktycznych
  • rozbudzanie wyobraźni
  • rozwijanie sprawności manualnych

Prowadzący:

  • Joanna Kułakowska
  • Katarzyna Waszkiewicz-Mikucka
↑ powrót ↑