facebook

Miejskie Przedszkole Słoneczna Ósemka w Ełku

#

„Szkoła Przyjazna Środowisku”

Priorytetem naszego przedszkola już od wielu lat są różnorodne działania związane ze zdrowiem oraz przyrodą i ekologią. Posiadamy certyfikat „Szkoła przyjazna środowisku”, który otrzymaliśmy 3 listopada 2010 roku, po raz drugi w październiku 2013 roku. To zobowiązuje nas do podejmowania szerokich działań w przedszkolu i poza nim przy współpracy personelu, zaprzyjaźnionych instytucji, rodziców oraz społeczności lokalnej.

W ciągu ostatnich czterech lat zostało zrealizowanych szereg działań, które zostały zauważone w środowisku lokalnym, ponadto rodzice posiadają większą wiedzę na temat naszej dodatkowej działalności, chętnie włączają się do ich realizacji wiedząc, jakie korzyści one przynoszą dla ich dzieci. Kadra pedagogiczna naszej placówki aktywnie bierze udział w szkoleniach organizowanych m.in. przez Ełckie Centrum Ekologiczne, które dają wymierne korzyści w organizacji ciekawych przedsięwzięć na terenie przedszkola i nie tylko.

Dzięki pozyskanym funduszom, systematycznie wzbogacamy bazę dydaktyczną przedszkola; zostały utworzone biblioteczki grupowe z bogatym księgozbiorem o tematyce przyrodniczej. Ponadto dzieci korzystają z zakupionych gier edukacyjnych i innych pomocy rozwijających zainteresowania światem przyrody.

Certyfikat „Szkoła Przyjazna Środowisku”
z dnia 3 listopada 2010 roku
Certyfikat „Szkoła Przyjazna Środowisku”
z dnia 30 października 2013 roku
↑ powrót ↑